Kukkantsunk be a Feng Shui dobozába

Mire számíthatsz egy felmérés során?

Kukkantsunk be a Feng Shui dobozába
  1. Az első személyes találkozás az épületnél:
    • Átnézem az épületet körbevevő domborzati formákat, folyókat, épületeket és utcákat, amelyek legalább 2 km-es körzetben találhatóak. Bár ebben a rendelkezésre álló műholdas felvételek sokat segítenek, ezt saját szemmel is ellenőrizni kell, mert sok Feng Shui szempontjából releváns részlet hiányzik egy égi felvételről.
    • Betájolom, hogy milyen irányba néz az épület.
    • Elbeszélgetek a lakókkal, hogy milyen gondokat szeretnének megoldani az életükben (például betegség, lustaság, konfliktusok a családon belül stb.), milyen célokat tűztek ki maguk elé (például gyógyulás, karrier, üzleti lehetőségek, szerelem, párkapcsolat, anyagi bőség stb.), amelyre rá szeretnének segíteni a Feng Shui technikákkal?
    • Átnézem a lakást szobáról szobára. Itt szükségem van az ingatlannak a tervrajzára, ha nincs, megrajzolom.
    • Bemérem a bejárati ajtók irányát és helyét a lakáson belül.
    • Megegyezünk a lakókkal, hogy mikor találkozunk újra, amikor bemutatom a felmérés eredményét és javaslataimat.
  2. Visszavonulok és számításokat végzek:
    • A számítások során mértani szerkesztéseket végzek a lakás alaprajzán alkalmazva a klasszikus Feng Shui képleteket.
    • Előfordulhat, hogy a lakók közül valaki másképp reagál a lakásban jelen lévő energiákra (például az apa visszahúzódóbbá válik, míg az anya kezébe veszi a család irányítását, esetleg a fiúgyerek imádja a sportot, míg a lánygyerek hajlamos a szemproblémákra). Fontos emiatt, hogy személyenként ellenőrizzem, hogy a lakás hogyan befolyásolja őket.
    • Kiértékelem a számítások eredményeit a lakók problémái, illetve céljai függvényében.
    • Megoldási javaslatokat dolgozok ki.
  3. A második személyes találkozás szintén a helyszínen zajlik:
    • Rámutatok bizonyos problémák forrására, ha ez a lakás energetikájából ered és megoldási javaslatot teszek ezek semlegesítésére.
    • Bemutatom a lakáson belül az energiák szétoszlását, hogy az milyen pozitív és negatív hatást fejt ki a lakókon, kit hogyan érint?
    • Az adott fizikai lehetőségek között javaslatot teszek a lakás hatékony kihasználására (pld. melyik szobát érdemes tanulásra használni, hová érdemes elhelyezni az ágyat, hogy jól kipihenjük magunkat, ki milyen irányba üljön a konyhaasztalnál, melyik rész jó a hatékony otthoni munkára, hová helyezzük a sütőt a konyhában stb.)
    • Módszereket ajánlok bizonyos energiák megerősítésére vagy semlegesítésére (pld. harmónia erősítése, betegség elleni immunitás növelése, a karrier fejlődése, tanulás és memória fejlesztése, szerelmi élet kiteljesedése stb.).
    • Optimális időpontokat ajánlok a változások, változtatások elkezdésére, és szükség esetén pedig a belső építkezések elkezdésére is.
  4. Periodikusan ellenőrzöm, hogy a lakók mit valósítottak meg az elfogadott javaslatokból.

A Feng Shui nem egy varázspálca. A Feng Shui megnöveli az elénk gördülő lehetéségek tárházát, úgy befolyásol, hogy ezekkel könnyebben tudjunk élni. Az, hogy élünk-e ezekkel a lehetőségekkel, az már rajtunk áll, a mi döntésünk.

Például, ha érettségire készülök, nem elegendő aktiválnom a tanulás energiáit, továbbra is tanulnom kell. A különbség a hatékonyságban jelentkezik.

Vagy ha egy egyedülálló személy egy barátot, vagy barátnőt szeretne maga mellé és beállítja a szükséges Feng Shui konfigurációt, akkor is lépnie kell, hogy az új lehetőségek érvényesüljenek. Ha minden este továbbra is a Netflixet nézi, anélkül, hogy szétnézne a partnerkínálatban, akkor a lehetőségek jönnek és mennek. Legalább az ajtót ki kell nyitnia, amikor az új szomszéd bekopog, hogy van-e véletlenül egy dugóhúzója?

Azzal is számolni kell, hogy hirtelen megnövekszik azon személyek száma, akik érdeklődést mutatnak irántunk, viszont ez még nem jelenti azt, hogy az összes személy megfelel az elvárásainknak. Nekünk kell kiválasztanunk közülük a számunkra megfelelőt.

Fontos: a Feng Shui alkalmazása a lakásunkban nem egyenértékű azzal, hogy tele aggatjuk lampionokkal, a falakra aranyozott 9-eseket ragasztunk, vagy 9 integető macskát teszünk az ablakba.

Egy Feng Shui felmérés során a tradicionális Feng Shui tanításokat alkalmazom, amelyek a még élő kínai mesterektől, illetve a régi Feng Shui mesterek kézirataiból, könyveiből származnak. Ezek pedig elsőként az épület környezetének energiáját vizsgálják, azon túl pedig a külső energiák szétoszlását az épületen belül és hatását a lakókra.

A listában említett példák szépen szemléltetik mire képes a Feng Shui használata. A lehetőségek viszont jóval tágabbak, ha kérdésed van, kérdezz és a lehető leggyorsabban válaszolok.